2-3 marzec 2020 r. dwie drużyny w składzie Karolina Kościan i Patrycja Ruszkowska oraz Kacper Gałka i Jakub Ulański pod opieką Marioli Pikury i Karoliny Kwaśniak-Słomowskiej uczestniczyli w Regionalnych Eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Bitwa na drobiowe smaki”. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół gastronomicznych województwa łódzkiego.
Pierwszego dnia uczniowie mieli za zadanie przygotować przekąskę i danie w czasie 120 minut. Elementem obowiązkowym potraw musiał być kurczak i olej kujawski. Karolina i Patrycja przygotowały kukuryku po lubańsku czyli roladkę z kurczaka z warzywami kostką z kaszy manny i sosem wiśniowym oraz sałatkę z kurczakiem, mango i awokado. Jakub i Kacper przygotowali kokosowego burgera z kurczakiem i grzybami oraz kurczaka w trzech smakach z ryżem bazyliowym z pieczoną papryką.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, a konkurencja duża gdyż z 16 drużyn do drugiego etapu mogło przejść tylko 6 grup. Drużyna naszych uczennic zdobyła jedno z tych miejsc i 3 marca weźmie udział w drugim etapie eliminacji regionalnych województwa łódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia.