zmień kontrast
A-   A    A+
mapa serwisu
wersja tekstowa
A-
A
A+

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie

im. mjr. pil. Władysława Szcześniewskiego
prowadzony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Gastronomia

Architektura i ogrodnictwo

Mechanizacja

Odnawialne Źródła Energii

Kształcenie dorosłych

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA  /  DNI OTWARTE 2019

DNI OTWARTE 2019

21 – 23 MARCA  2019

Jak co roku wiosną otworzyliśmy szeroko drzwi  dla naszych przyszłych uczniów i ich Rodziców.
Ten rok jest wyjątkowy, bo przybywali do nas nie tylko gimnazjaliści, ale i uczniowie klas ósmych.
Przygotowaliśmy dla naszych gości  pakiet informacji dotyczących szerokiej oferty edukacyjnej Zespołu Szkół CKR w Widzewie oraz wystawy i prezentacje ilustrujące bogate życie szkoły.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia otwarte adresowane do odwiedzających nas grup. Przybliżały one specyfikę poszczególnych kierunków kształcenia: mechanicznego, gastronomicznego, ogrodniczego, architektury krajobrazu i odnawialnych źródeł energii. Dawały również możliwość osobistego zaangażowania, kontaktu z nauczycielami przedmiotów zawodu  i starszymi kolegami.

Już kolejny raz  Dni Otwarte w ZSCKR w Widzewie towarzyszyły obchodom Światowych Dni Zdrowia, dlatego spotkania z gimnazjalistami i uczniami klas ósmych, których przewodnie hasło brzmiało Ratujmy życie , wzbogaciliśmy o pokazy z zakresu pierwszej pomocy przygotowane przez prężnie działające w naszej szkole Koło PCK. To był dobry moment , by przypomnieć zasługi  Polskiego Czerwonego Krzyża, który  obchodzi w tym roku swój setny jubileusz.