WYDARZENIA
NAJNOWSZE INFORMACJE

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dnia 4 września 2017 r. o godz. 9.00.

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Strona do logowania dla kandydatów


2016/2017

2016/2017

17 listopada 2016 r. w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbył się finał XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Dwaj uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, Jarosław Wysocki i Kamil Wojtasik, zajęli odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce otrzymując jednocześnie tytuły finalistów Olimpiady. Do finału zakwalifikował się również Rafał Witczak z tej samej klasy zajmując dwudzieste piąte miejsce po teście pisemnym.


Trzej uczniowie Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa: Łukasz Piech z klasy IV, Dariusz Marszałek z klasy II i Tomasz Bekalarczyk z klasy IV zostali laureatami Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Konkurs został zorganizowany przez Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach we współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi. Skierowany był do uczniów kształcących się w zawodach rolniczych w szkołach ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.


W Poznaniu, 19 grudnia 2016 roku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w związku z rozstrzygnięciem ogólnopolskiego konkursu „Młody Agro-Przedsiębiorca” skierowanego do słuchaczy szkół o profilu rolniczym z całej Polski. Miłą niespodziankę sprawili nam uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, którzy zostali laureatami I miejsca. W składzie zwycięskiego zespołu znaleźli się: Kacper Frątczak, Hubert Piotrowski, Rafał Witczak, Tomasz Wroński i Jarosław Wysocki.Zespół od października do grudnia 2016 roku pracował pod okiem nauczyciela – koordynatora, pani Anety Dzierżawskiej-Kępki. Tematem konkursu było „Nowoczesne gospodarstwo rolne”, które finalnie uczniowie mieli przedstawić w multimedialnej prezentacji. Projektowane gospodarstwo musiało spełniać kryteria dochodowości, innowacyjności i bezpieczeństwa. Komisja konkursowa oceniała przedsiębiorcze myślenie oraz umiejętność zastosowania instrumentów wsparcia finansowego do zdynamizowania działalności. Wyróżnione zostały prace, których autorzy przewidzieli i możliwie zminimalizowali ryzyka związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.


W VI edycji powiatowego konkursu „Twój zawód – twoja kariera” organizowanym przez PODNiDM w Pabianicach Natalia Adamczyk z klasy I PT zajęła I miejsce. Natalia przedstawiła zawód astronoma i zyskała swoją prezentacją uznanie jury.


17 lutego 2017 roku w Zespole Szkół CKU w Wolborzu odbył się etap wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W olimpiadzie startowali nie tylko uczniowie, ale także studenci i rolnicy. Z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie wzięło udział 5. uczniów klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa: Kacper Frątczak, Dariusz Marszałek, Rafał Witczak, Kamil Wojtasik i Jarosław Wysocki. Zagadnienia olimpiady dotyczyły produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W Finale Wojewódzkim Jarosław Wysocki zajął III miejsce oraz wywalczył prawo startu w Finale Krajowym podczas XXII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „Agrotech”.


W dniach 6-7 kwietnia 2017 roku w Gdańsku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Ewelina Rosińska (IV HT), Aleksandra Rypalska (III BTH) oraz Dominik Szydłowski (III BTH).
Reprezentanci najlepiej spośród naszych uczniów napisali szkolny etap konkursu dając nam awans do finału, w którym udział wzięło 24 szkoły z całej Polski.
W konkurencji indywidualnej 72 najlepszych uczniów z techników z całego kraju walczyło o indeksy na wyższe uczelnie na kierunek architektura krajobrazu. Na podstawie testów wyłoniono najlepszą 10, w której znalazła się dwójka naszych uczniów. Laureaci mieli za zadanie wykonać kompozycję florystyczną, rozpoznać i scharakteryzować rośliny w stanie bezlistnym oraz nanieść na mapę parki narodowe.
Ostatecznie Ewelina Rosińska zdobyła I miejsce otrzymując indeks na wyższą uczelnię, natomiast Aleksandra Rypalska zajęła miejsce V .


8 kwietnia 2017 r. na terenie Targów Kielce odbył się finał X Ogólnopolskich Zawodów Architektury Krajobrazu OGRÓD I TY, w którym Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie zdobył I miejsce. To szóste zwycięstwo w dziesięcioletniej historii tego konkursu. Zawody składały się z dwóch etapów. Pierwszy z nich (kwalifikacyjny), trwający od 1 do 30 marca, polegał na opracowaniu projektu zagospodarowania skweru w Bielsku-Białej. W eliminacjach wzięło udział 25 zespołów z całej Polski, z czego 5 dostało się do etapu finałowego. Wśród najlepszych drużyn znalazły się dwa zespoły z naszej szkoły. Drugi etap zawodów odbył się na terenie Targów Kielce.


I miejsce zdobył zespół, w skład którego wchodzili uczniowie II, III i IV klasy technikum architektury krajobrazu:
test i rozpoznawanie roślin: Ewelina Rosińska, Klaudia Rogalska
projekt: Martyna Maliszak (omówienie), Eliza Kaczor, Michalina Janiszewska, Eliza Nowakowska
rysunek: Natalia Krysztofiak
geodezja: Martyna Maliszak, Dominik Szydłowski


Tytuł finalisty zdobył zespół w składzie:
test i rozpoznawanie roślin: Kamila Kobylarczyk, Aleksandra Kozieł
projekt: Weronika Jeżowska (omówienie), Katarzyna Krysztofiak, Bartosz Sawicki, Weronika Grabarczyk
rysunek: Paulina Młostoń
geodezja: Kacper Palmowski, Miłosz Pilarz

21 kwietnia 2017 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu warszawskiego.
W bloku architektura krajobrazu I miejsce zajęła Ewelina Rosińska z klasy IV HT, natomiast III miejsce Aleksandra Rypalska z klasy III BTH.
Uczennice otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz prawo udziału w finale centralnym olimpiady.