Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Strona do logowania dla kandydatów

2015/2016

2015/2016
Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie znalazło się wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje nam tym samym tytuł "Brązowej Szkoły 2016". Warto zaznaczyć, że w województwie łódzkim zajęliśmy wysoką 15. lokatę. Szkoły zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. W Rankingu Egzaminów Zawodowych 2016 nasze Technikum uplasowało się na 16. miejscu w Polsce. Technikum kształcące w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa zostało sklasyfikowane w swojej grupie na 2. miejscu ze 100%. zdawalnością egzaminów zawodowych i uzyskało tytuł Szkoły mistrzów.

Eliza Kaczor i Aleksandra Rypalska z klasy II Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu zajęły I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Projektowym „Kreacja Przestrzeni” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie.
Eliza i Ola podczas gali wręczania nagród otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe (m.in. program DATAflor, materiały rysunkowe, pendrive) oraz zaproszenie na I rok studiów architektura krajobrazu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.

Tomasz Rafałek – uczeń klasy III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa zajął pierwsze miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Warto podkreślić, że po raz drugi z rzędu uczeń naszej szkoły został laureatem tego konkursu; w ubiegłym roku pierwsze miejsce zajął Mateusz Stępień.
Oprócz zaszczytnego tytułu laureata Tomasz otrzymał również indeks na kierunki prowadzone na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie, roczne stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie ufundowane przez firmę Bayer, nagrodę pieniężną ufundowaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz inne nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez współorganizatorów.

Ewelina Rosińska zajęła II miejsce a Daniel Dobras – V miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu zorganizowanym przez Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku. W konkurencji indywidualnej blisko 100 najlepszych uczniów z techników z całego kraju walczyło o indeksy na wyższe uczelnie na kierunek architektura krajobrazu. Na podstawie testów wyłoniono najlepszą 10, w której znalazła się dwójka naszych uczniów. Laureaci mieli za zadanie zwizualizować oraz wykonać nasadzenie w donicy, rozpoznać rośliny i materiały budowlane.
Ponadto nasz uczeń Bartosz Strobin otrzymał nagrodę publiczności za najlepszą koncepcję ogrodowej gry terenowej.
W konkurencji drużynowej młodzież walczyła o puchary w ogrodowej grze terenowej polegającej na rozwiązaniu zadań terenowych między innymi rozpoznawanie roślin, określanie wielkości drzew, aranżacja wnętrza ogrodowego z dostępnych materiałów. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce.

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w IV Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania zorganizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Uczniowie zajęli III miejsce w kategorii Przedsiębiorcza Szkoła.

Ewelina Rosińska z klasy III Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu zajęła I miejsce w bloku architektura krajobrazu w eliminacjach okręgowych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu warszawskiego. Ewelina otrzymała dyplom, nagrody rzeczowe oraz tytuł finalisty Olimpiady.
Joanna Sadowska z klasy III ZSZ w zawodzie kucharz zajęła II miejsce a Sylwia Basior z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych – III miejsce w X Jubileuszowym Biegu Olimpijczyków. Uczennice wystartowały na dystansie 1500 m. w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych To olbrzymi sukces naszych biegaczek, które wywalczyły dla szkoły I miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Nasi uczniowie już po raz kolejny brali udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Tym razem reprezentowali nas Kinga Kalinowska, Eliza Nowakowska i Dawid Okrojek w konkursie plastycznym oraz Alekandra Rypalska w konkursie literackim.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 196 uczniów z 42 szkół zawodowych z województwa łódzkiego. Praca Aleksandry Rypalskiej pod tytułem „Kici Kici” została wyróżniona w konkursie literackim w kategorii poezja.

Grzegorz Albert, Hubert Piątkowski i Albert Zochniak – uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych reprezentowali naszą szkołę w finałach VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „Kuchnia Polska na Mazowszu 2015″. W finale wystartowało 12 szkół z Polski oraz jedna z Niemiec zakwalifikowanych z ponad 50 zgłoszonych do rywalizacji. Patronatem konkurs objęli Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Kurator Oświaty oraz Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe. Gośćmi byli wybitni szefowie kuchni, mistrzowie kelnerstwa z Warszawy i z całej Polski.
Grzegorz i Hubert w części gastronomicznej konkursu przygotowali roladki schabowe ze szpinakiem podane na pesto bazylikowym ze szparagami. Albert natomiast w konkursie kelnerskim przygotował stolik okolicznościowy z nakryciem.

Dawid Małkus z klasy I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie „Jak inwestować z zyskiem?” zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.