WYDARZENIA
NAJNOWSZE INFORMACJE

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dnia 4 września 2017 r. o godz. 9.00.

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Strona do logowania dla kandydatów


2012/2013

2012/2013

Już po raz piąty z rzędu uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu „Ogród i Ty” zajęli I miejsce. Zwycięską drużynę tworzyli: Paulina Łuczak, Angelika Pędziwiatr, Dobrosława Łagowska, Dominika Cieślewicz, Kinga Trzemeska, Agata Cieślak, Edyta Sadurska, Marzena Sławek, Małgorzata Kisiela i Ewelina Pędziwiatr z klasy III i IV Technikum Architektury Krajobrazu.

Swój sukces z poprzedniego roku powtórzyła również nasza drużyna strzelecka. W II edycji Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Pabianicach Jakub Wartalski z kl. III TMR zajął I miejsce, Tomasz Sadło z kl. II ZSMR – II miejsce (obaj w kategorii karabin KPN 10). Wiktoria Wdowiak (II TAK) w kategorii pistoletu pneumatycznego zajęła miejsce III. Drużynowo nasi zawodnicy zdobyli I miejsce.

Przyszli kucharze okazali się bezkonkurencyjni podczas międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego zorganizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Pabianicach. Nasi uczniowie zdeklasowali konkurencję zajmując I miejsce i uznanie jury, w składzie którego znalazł się m.in. p. Jakub Kuroń. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Leśniewska, Rafał Stolarek, Piotr Otomański i Damian Leśniak z klasy II KMG oraz Małgorzata Kłobus z klasy IV TOUG.

Agata Cieślak i Angelika Pędziwiatr z kl. III TAK zdobyły Nagrodę Dyrektora Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki w MRiRW w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Wspomnienia z regionu – wizualizacja w oparciu o działanie PROW 2007-2013”.

Gabriela Mrozowska, Emilia Oset (II TOUG) w konkursie zorganizowanym przez ZS nr 3 w Pabianicach pod patronatem PODNiDM „Żywność – nasz przyjaciel czy wróg” zajęły III miejsce. Dominika Krysztofiak, Szymon Pabich i Marta Wymysłowska z klasy I TŻiUG zdobyły w tym konkursie wyróżnienie.

Emilia Oset (II TOUG) zajęła II miejsce w międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanym przez LO w Konstantynowie Łódzkim.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Smaki Wsi” zorganizowanym przez Zespół Szkół CKR w Karolewie. Uczniowie Jakub Kulikowski i Rafał Stolarek (II KMG) przygotowali kaczkę pieczoną w bekonie z puree z selera i sosem żurawinowym i w kategorii Przysmak wiejskiej kuchni zajęli III miejsce, zaś Patrycja Szarafiniak (I ZSZ kucharz) i Piotr Otomański (II KMG) za swoją przepiórkę z sosem jałowcowym i sałatką z salsefii i roszponki zostali wyróżnieni w kategorii Potrawa pod zastaw.

W ramach obchodów Roku Juliana Tuwima Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach zorganizował Konkurs na prezentację multimedialną o poecie „Słowami w serce, sercem w słowa”. Za swoją pracę przygotowaną na konkurs Adrian Pawlak z kl. I TŻiUG otrzymał III miejsce.

Angelika Pędziwiatr (III TAK) zajęła II miejsce w międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Ilustracja do Przysłowia Niemieckiego”. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła również Marta Wymysłowska z klasy I TŻiUG.

Tradycyjnie już Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął I miejsce w konkursie na „Najlepszego Zbieracza Złota” zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż w ramach akcji „Gorączka Złota”.